Get Adobe Flash player

Naše feny

Naši psi

O nás


Chovatelská stanice Lufian byla založena v roce 2013. Slovo Lufian pochází ze staroangličtiny a znamená láska nebo také plný lásky a přesně taková je povaha Bearded Collie i náš vztah k nim...

První Bearded Collii jsme si pořídili v roce 2005 – černobílého psa Ch. Night Bird Černý faun „Najby“ a od té doby si již život bez Bearded Collie nedokážeme představit. Když přemýšlím, jak pokračovat v představování  Beardií dál, vždy si vzpomenu na výrok z dokumentu o plemeni: „Bearded Collie jsou jako magnety, jedna přitahuje druhou… K první si pořídíte druhou a ke dvěma spousty dalších :-D. „ A tak nějak to opravdu funguje J.

Hned od prvních chvil nám bylo jasné, že jedna Bearded Collie je málo a tak do naší rodiny v roce 2011 přibyl další člen, tentokrát hnědobílý pes – Ch. Caffé Latte Old Tapis „Kofík“ a o 2 roky později jsme si ke klukům dovezli ze Švédska první černobílou fenku – Alistair’s Top Model „Alis“.

V roce 2015 se na první podzimní den u nás narodil první vrh bearded collií po našem Kofíkovi a Alis. 3 krásné černobílé holčičky proto dostaly podzimní jména a již od začátku bylo jasné, že jedna zůstane doma. A tak se naše rodina opět rozrostla o další černobílou holčičku Autumn Misty Morning Lufian "Tůžu".

Se všemi našimi psy se věnujeme výstavám, agility a v poslední době jsme propadli další aktivitě, která je pro Bearded Collie typická – pasení a všechny naše beardedky mají vlohu pro pasení podloženou zkouškou ZVOP.

zpet
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat